Spolky a organizace - Gevenantský řád

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Gevenantský řád je jedna z nejznámějších organizací na Kionu. Tito rytíři a paladiné již mnohá století brání svět před zlem v jeho nejrůznějších podobách. Není člověka, který by tuto organizaci neznal a neměl k ní úctu...

Je rytířský řád, působící především na Bezejmenných ostrovech. Kdysi ho na ochranu před Xarthem založili společně lidé a další zástupci ras. Byl to slavný paladinský řád, přístupný všem dobrým rasám. Bylo to ještě ve Druhém věku (Draků a elfů). Po válce s Xarthem se téměř rozpadl, nebýt Lorda Pareda z Geveny. Ten založil několik paladinských a kněžských škol, z nichž vzešli noví služebníci řádu. Lord sám byl zarytým odpůrcem zla, přejmenoval řád a dal mu nové cíle, Geveňané se stali vymycovatelé zla na Kionu.
Pochopitelně ne vždy byly jejich cíle vždy tak idealistické a řád po smrti Lorda Pareda prošel mnohými změnami. Pro království Astalonie a Keldarie byl politicky velmi důležitý, avšak nakonec si vydobyl svébytnost. Mnoho let pak řád upadal, dokud se nezavedla pevná hierarchie, kdy se jeho vedení předává do rukou Tří. Jedná se o nejlepšího z paladinů, který je vojevůdcem v době války. Poté o hlavního arcikněze, který se stará i o politiku. A nejlepšího z mnichů, ten pečuje o bezpečí řádu zevnitř a další diskrétní záležitosti.
Řádu v současné době zbyla jediná velká škola, právě ve svobodném městě Gevena. Za mnoho let její existence si získala velikou proslulost. Kromě ní je v Geveně hlavní centrum řádu, kde sídlí velekněz a je z ní velké náboženské metropole. Zbytek řádu sídlí na Bezejmenných ostrovech a také na Macaru.
Ač se mnoho od dávných dob změnilo, otevřenost řádu okolnímu světu zůstala, každý, kdo uspěje ve zkouškách (týkajících se především jeho přesvědčení a odhodlání konat dobro) se může stát paladinem, nebo knězem, či mnichem ve službách řádu (povolání mnich, kněz a klerik budou popsána později v doplňcích).
Paladinem se stane válečník, který ve službách řádu podělá tři výcviky. Poté dostane amulet se znakem řádu, (někdy také zbroj) a musí si vybrat, jaké bytosti chce, jako paladin, vymycovat. Často se pak paladiné stávají specialisté na boj s určitým druhem nestvůr. Mezi lidem se cení především ti, kteří dovedou bojovat s ďábly, nebo nemrtvými a podobnou havětí, s kterou si obyčejní lidé poradí jen těžko. Ještě nutno podotknout, že amulet řádu je požehnán ochranou proti černé magii. Paladin je však také něčím povinován. Krom přísah vedení neposkvrněného života, věrné službě řádu a dobru, má i jistá pravidla v jednotnosti oděvu. Také nosí kroužkovou, či plátovou zbroj (zakoupenou ze svých zdrojů, nebo ze zdrojů řádu) později si může vydobýt na vyšším postu i zbroj rytířskou. Paladinové také nesmí trvale vlastnit žádné kouzelné věci (výjimkou jsou relikvie řádu a posvěcené artefakty), jeho věci mohou být pouze požehnány nějakým klerikem, či knězem.
Paladinové přirozeně netouží v řádu zvyšovat svou hodnost, ale jsou hlavní rytířskou silou řádu (vlastně téměř jedinou), proto když dosáhnou jako válečníci určité úrovně je možnost, že se stanou velitelem menšího oddílu. Později se mohou stát heroldy, kteří stojí v čele nejen oddílů, ale celých armád. To samozřejmě jen v případech války a podobně. Jinak mohou být stále vysíláni do terénu v boji se zlem. Další hodností, kterou mohou dosáhnout je mistr-učitel. Ti nevelí armádám, nýbrž byli vybráni, jako ti nejlepší, aby cvičili ostatní v boji. Po ruce mívají několik dalších učitelů a pečlivě sledují výcvik, jak nováčků, tak starších rytířů. Aby mohli cvičit ostatní, musí mít pochopitelně co nejvyšší úroveň.
Geveňané z krve Lorda Pareda také patří mezi nejstarší a nejrozvětvenější šlechtický rod vůbec. Nyní je samozřejmě již jen velmi málo jeho čistokrevných potomků, ale je mnoho těch, kteří se postupně nějak zapsali do pokrevní linie potomků Lorda Pareda. Další zajímavostí je to, že díky tomu lze v Geveně získat šlechtický titul (nízký) za zásluhy ve službě. Mezi šlechtou není sice takový titul moc hodnotný, nicméně je vydobyt potem a krví na bojišti a v Geveně má velkou cenu.

Diskuse pro článek Gevenantský řád:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Ilsea náčrt


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2