Povídky a úvahy

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Herní evoluce

Malá úvaha o tom, jak jsem se dostal k hrám na hrdiny ... a jak hry na hrdiny dostaly mě ...

Kobra - Návrat část II.

Kobra - Návrat část II.Oproti všeobecnému přesvědčení mají zloduši skutečné hrdiny docela rádi. Skutečný hrdina dá většinou padouchovi férovou šanci, i kdyby jen proto, že se to v písních o jeho činech lépe vyjímá. Je pravda, že se bude lépe poslouchat, že se hrdina postavil zloduchovi tváří v tvář a vyzval jej na souboj, než, že ho zezadu podřezal, nebo mu do ranní kávy nasypal arzenik.
Jsou však i takoví, kteří si s tím, co se o nich zpívá hlavu nedělají ...

Kobra - Návrat část I.

Kobra - Návrat část I.Historie Kionu je plná hrdinů, jejichž podoby a jména se vryly do paměti lidí i do kamene soch. Kroniky jsou plné příběhů, ve kterých dobro vítězí a zlo prchá před tváří udatných reků. Rytíři v zářivých stříbrných zbrojích, hraničáři s magickými luky, které nikdy neminou cíl, čarodějové s těmi nejšpičatějšími klobouky ... Jsou však i příběhy, které se nevypráví a které na listy kronik nikdo nepíše. Příběhy, které nezdobí lesklé zbroje. Příběhy hrdinů beze jména, jejichž metody jsou často od jednání zloduchů téměř k nerozeznání.
Jak však kdysi řekl jeden moudrý muž: "Občas potřebujete někoho, komu nebude vadit vymáchat se v krvi, protože ji poté nebude muset smývat ze zlaté zbroje ..."

Další pořádná pitka

Další pořádná pitkaTato krátká povídka je jedním z příběhů svérázného hrdiny Aranova řádu - Sira Orodina. Je to rytíř a paladin (a také pijan a tak dále), hající vždy zájmy svého boha a řádu, kteří si s ním ovšem mnohdy neví rady. Myslím že právě tato povídka vám pomůže udělat si představu, co je tato pozoruhodná osoba zač. Již teď lze totiž o Siru Orodinovi říci, že se nesmazatelně zapsal do historie světa Kion...

Mládě

MláděJeden ze svitků popisujících historii z dávné školy Kios, místa, kde se každý den může stát bojem o přežití a o jednom z mladších studentů... Málokdo má to štěstí se zde učit, už léta se totiž neví, kde leží. Mnozí prostě tvrdí, že tu vždy bylo a jsou přesvědčeni, že stále je. Buď je místo chráněno mocnou magií nebo se na něj prostě zapomnělo. Dokonce i v jistých oficiálních listinách se tvrdí, že prostě bylo a není. Jak to ale je ve skutečnosti je stále tajemstvím. Nic mimo historických dokumentů, které však za podezřelých okolností zmizely, nemůže existenci tohoto zvláštního projektu dokázat. Faktem je, že i ty nejstarší bytosti si vzpomínají na lokaci jen mlhavě, některé dokonce vůbec.

Pro doušek odporného piva

Pro doušek odporného pivaNa černém trhu pod Věží ve Městě vyhnanců můžete najít mnoho zajímavých věcí. Mimo jiné i výbavu leckterého hrdiny, který si vybral špatné místo k odpočinku. A kam jinam po vydařeném obchodu zajít, než do hostince U Chrobáka, nebo jak říkají místní, do pajzlu U Hovnivála, na doušek odporného piva? Tam se totiž pořád něco děje ...

Stín minulosti

Stín minulostiPovídka z města zlodějů a zabijáků z města, kde zákon ulice vládne všem...z města Rash...vypráví příběh muže, který byl kdysi až příliš dobrý...

 1
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Kion velká mapa-ochutnávka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2