Místopis - Severní země

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Severní zeměSeverní země, nebo také Iglea, ve vznešeném jazyce elfů je zemí ledových plání a zasněžených horských masivů. Je to země nepřátelská i dobře vyzbrojeným badatelům a i jejím obyvatelům. Když do ní ale hlouběji proniknete, může vám odhalit mnohé krásy a tajemství, které oko jinde nespatří.

Severní země

To, co se nazývá Severní zemí je cíp neprobádaného ledového kontinentu, ležícího na úplném severu známé části Kionu. Je to země divoká a nehostinná. Jen málo badatelů se dostalo hlouběji do jejího regionu.
V současnosti (tj. rok 664) probíhá pomalé osidlování tohoto území lidmi. Zatím se jedná jen o malé osady a městečka na pobřeží. Přistěhovalci jsou často lidé s temnou minulostí, kteří opustili lidská království za nepříjemných okolností, nebo jsou to drsní lovci kožešin a "zlatokopové," hledající štěstí a nad i sami sebe.
Lidé zatím sídlí jen na jihu na pobřeží a pouze příležitostně (rozumějte - pokud z toho něco mají) podnikají výpravy hlouběji do země ledu a mrazu. Živí se převážně rybolovem a obchodem s kožešinami. Nejžádanějšími a snad i nejkrásnějšími jsou kožešiny ze Severního vlka a Ledního medvěda. Tato divoká zvířata je však velmi obtížné a nebezpečné lovit, proto se zde nejen kvůli kůži loví i tuleni. Jednou v roce, když mají mláďata nejkrásnější srst, osadníci podnikají rozsáhlé hony, které se postupem času staly velkou kulturní akcí zakončenou trhem, na který se sjíždějí zámožní kupci až z Caravonu. Po obchodu je pak pravidelně pořádána veliká slavnost.
Život v těchto osadách je jinak velmi skromný a drsný. Často zde vládnou lidé s temnou minulostí, kteří byli pro svoji krutost a lakotu vyhnáni z rodné zemně a zde se díky svým zkušenostem a schopnostem dokázali prodrat až na vrchol. Výpalné mezi obchodníky je běžné a v posledních letech probíhají i kruté mocenské boje mezi různými osadami. Intriky a podlé jednání je zde na denním pořádku.
V Severních zemích není zatím oficiálně vytvořeno žádné knížectví, kolonie ani nic podobného. Osídlení proběhlo spíše nepodmíněně, díky přílivu uprchlíků a vyhnanců z Astalonie, Keldarie, nebo Macaru. V poslední době se však ve vyšších kruzích lidí začalo debatovat o větší podpoře osadníku z důvodu značných výnosů. Do budoucna je tedy možné, že se Astalonie, nebo jiné království, oficálně pokusí učinit nějaké území v Severních zemích svou kolonií.

Severní země místopisně:

Severním zemím vévodí především pohoří Mrazivý pás, který rozděluje doposud probádané území od neprobádaného. Středem Mrazivého pásu vede Velký ledový spád, což je vlastně splaz ledovce, který vede hluboko na jih skoro až k lidským osadám. Díky onomu spádu lze dělit území Severních zemí na Východně od Spádu a Západně od Spádu. Na východ od Spádu jsou známá loviště Severních vlků a jejich smečky jsou velmi nebezpečné pro každého osamělého poutníka. Také kolují historky, že na Severo-východě, téměř pod štíty Mrazivého pásu leží území nebezpečných Vlčích lidí. O této rase se proslýchá, že mají tělo Severního vlka, ale chodí vzpřímení a dokážou používat i jednodušší nástroje a zbraně. Údajně mají vytvořenou i vlastní řeč, skládající se z posunků a štěkotu. Zatím s nimi však nikdo nenavázal bližší kontakt a příběhy o nich jsou brány spíše jako báchorky.
Co leží za Mrazivým pásem, je zatím zahaleno tajemstvím. Po kraji se proslýchá, že kdysi tuto zemi obýval mocný národ Arganů, jenže jak je tomu nyní, to nikdo neví. Doposud se totiž mezi lidmi nenašel žádný dostatečně odvážný a odolný badatel, který by přežil překročení Mrazivého pásu tam a zpět. Navíc o samotném pohoří se traduje, že se zde můžete potkat s horšími protivníky, než je rozezlený Lední medvěd. Hrdinové vypráví mimo jiné i báje o Ledovém draku, který měl své poklady ukryté někde v jeskyních těchto hor. Co je na tom pravdy, to nikdo pořádně netuší. Faktem ovšem je, že již nejeden dobrodruh zahynul v tomto nehostinném prostředí, když pátral po dračím pokladu.

Spolupracovali Nisen, Nirak a Morten

Diskuse pro článek Severní země:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Pavoučí hvozd


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2