Místopis - Keldarie

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

KeldarieKeldarie je země prastarých tradic. Keldar byl již od úsvitu věku lidí centrem drsné civilizace lidí a horalů. Stejně tak prastaré město zvané Utiron. Tyto dvě města spolu dlouho válčila a země pila krev těchto drsných mužů, bojujících za svou věc. Pak ale přišlo sjednocení. Keldar a Utiron se sjednotili, a přidali se i barbaři z Tiraku a vytvořili silné spojenectví, kterému nemohl konkurovat žádný z divokých kmenů v širokém okolí. O mnoho let později z tohoto spojenectví vzniklo království Keldarijské...

Tento spis pojednává o Keldarijském království a jeho uspořádání k roku 668. Toho času vládne v zemi panovník Doriatan I. Země je vyčerpána dlouhými válečnými konflikty s Astalonií. I nyní vládne v Keldarii pouze příměří s královnou Astalonie Gerziel, zvanou "Ukrutnou." Válečný stav i s obdobími příměří trvá již dobrých čtyřicet let, od roku 621, kdy Mordred "Černý," otec Gerziel vyhlásil Keldarii válku a pokusil se anektovat pohraniční území. Jak je známo Mordred také válčil s divokými orky ve Stržích a to byla také doba, kdy jeho království mohlo velmi lehce padnout. Keldarie bohužel neměla dost síly, jelikož válečné situace také využilo její rozlohou největší knížectví Hornie a roku 623 se po krátké a krvavé občanské válce odtrhlo. Boje s Astalonií poté trvaly do roku 663, kdy byla již na trůnu Gerziel a bylo dohodnuto příměří. Ovšem občasné nepokoje na hranicích probíhají až do současnosti, spekuluje se, že je vyvolávají buď Mordrediání, nebo radikální barbarské skupiny z Tiraku a okolí.
Toť krátké shrnutí nedávné historie a nyní již k místopisu. Království se skládá ze tří knížectví. Jedná se o Verentské, Tiracké a Utironské. Momentálně je u moci rod z krve Verentských, který sídlí v hlavním městě Keldaru, které se nalézá v mohutném horském masivu Verentských hor. Tento masiv i celé knížectví vládnou prakticky celé severní části knížectví a právě on nejvíce krvácel ve střetech s Astalonií. Avšak Keldar nebyl nikdy, ani mýtických časech jeho vzniku dobyt. Do Verentského knížectví patří také největší přístavní město Keldarie a tím je Furak, který leží hodně na severu na západním pobřeží. Furak byl mimo jiné během války s Astalonií roku 643 velmi krutě vypleňen.
Utironské knížectví leží na jiho-západě země. Není to příliš hornatá země, jen na jihu na hranicích s Hornií se tyčí hustě zalesněné Medvědí hory. Utiron je údajně ještě starší než samotný Keldar a vždy to byla bašta mocného, bojovného kmene barbarů. Ti sloužili podle legend velmi krvavým bohům, kteří jsou dnes již bohudík dávno zapomenuti. Nicméně stále Utiron skrývá mnohá tajemství své kruté civilizace. Nyní Utiron soustředí svoje síly zčásti i na jih, kde občas proběhnou v Medvědích horách nějaké nepokoje s Hornií a pro Utironské je to velmi výtaná výzva ke krvavým lovům na horaly.
Posledním knížectvím je nejmladší knížectví - Tirak. Ten leží na jiho-východě země. Tiračtí barbarové již od pradávna obývali lesy okolo jezera Azara. Po vzniku spojenectví mezi Utironem a Keldarem neváhali a zachránili se před podrobením tím, že se přidali k jejich paktu. Tiračtí barbaři jsou národem lovců a jejich domovinou je les. Také jsou vynikající rybáři a hlavní město jejich knížectví - Tirak leží právě na březích na ryby tak bohatého jezera Azara, napájeného mocným veletokem Abra, pramenícím ve Verentských horách. Také druidství je silně spjato s tímto národem a hluboko Tirackých lesích a hvozdech žije moudré společenství druidů. I oni mají co říci k současnému běhu světa a král Doriatan I. přikládá jejich radám velkou váhu. I proto se často sám, nebo s malým doprovodem občas vypraví do jejich lesů pro radu. Už od pradávna je v Keldarii přísloví, že když je nejhuře jde se král ptát stromů na radu.
A to je zatím vše obecně o Keldarii, je to takový základ, co by měl průměrný obyvatel takového království o své zemi vědět, pro ty náročnější platí, že se Keldarií rozhodně budem dál zabývat více.

Diskuse pro článek Keldarie:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Skřeti


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2