Místopis - Delor

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

DelorCestovatel by o tomto kousku světa nejspíše řekl, že je to zemně plná kontrastů. Měl by pravdu, protože máloco bije do očí více, než je divukrásná bujná příroda na jedné straně a na druhé jen zem zpustošená těžbou pro lidstvo tak potřebné suroviny, jako je železná ruda.

Delor

Člověk toto souostroví počal osídlovat celkem pozdě, oproti jiným krajům. Možná to bylo způsobeno strachem z neznámého a tolik odlišného kraje, od domovského Caravonu, odkud připluli první osadníci. V zápiscích mořeplavce a dobyvatele nových míst kapitána Farmiho Nemerila, se můžeme dočíst toto:

Dne 3. května 112, věku lidí
Dnes se k nám štěstěna opět obrátila tváří. Po několika týdenním bloudění a zápolení s bouřemi se bohové smilovali a postavili nám do cesty ráj. Ostrov již z dálky kypí přírodním bohatstvím a bezpochyby nám poskytne dostatek čerstvé vody a jídla k doplnění zásob. Pobřeží je písečné a postupně se mění v hustý prastarý les. Za ním do výšek vystupují ohromné štíty hor. Je to krásný pohled. Rozhodl jsem se ostrov pojmenovat po svém synu Delorovi.

Dne 5. Května 112, věku lidí
Přirazili jsme na západním pobřeží ostrova. V dáli se z mlhy na jihovýchod od nás objevil z mlhy ještě další, menší ostrov. Po rychlém průzkumu oblasti, který jsem osobně nařídil, se nevrátili dva muži. Po usilovném pátrání jsme nalezli pouze jejich zbraně a potrhanou zbroj. Podle stop na zbroji jsem usoudil, že muže zabila nějaká divá zvěř s předlouhými drápy. Zbytky těl jsme nikde nenašli. Stejně jako se na začátku jevil ostrov býti rájem, spatřuji nyní jeho odvrácenou tvář. Rozkázal jsem co nejrychleji doplnit zásoby a vydat se dále, pryč od tohoto divokého místa.

Dne 6. Května 112, věku lidí
Při lovu a doplňování zásob jsme narazili na nespočet zvláštních a doposud neviděných zvířat a rostlin. Rozkázal jsem nesbírat žádné plody stromů a keřů z obav z otravy. Prales, kterým jsme se proplétali, bylo děsivé, temné a plné mlhy. Zvířata se nás nebála. Chovala se, jako by nikdy předtím neviděla lidskou bytost a díky tomu jsme rychle nashromáždili dostatek zásob. Při návratu nikdo z nás nepromluvil a ve vzduchu bylo cítit napětí. Jako by nás les kvůli našemu počínání začal nenávidět. Modlil jsem se k bohům, abychom se stihli vrátit na pobřeží ještě před tím, než padne mlha. Naštěstí se nám to podařilo a ještě ten večer jsme odrazili od břehů Deloru.

Tento známý mořeplavec a objevitel Farmi Nemeril, do jehož deníku jsme měli možnost nahlédnout, zakotvil u východního pobřeží ostrova, jak jsme se mohli dočíst. Jeho dojmy byly dosti děsivé a snad i kvůli tomu je tato část ostrova blíže neprozkoumána a není známo, že by zde někdo žil. Zbytek ostrova se podařil později kolonizovat a dnes je na Deloru několik větších měst.
Hlavní z nich se jmenuje Anir. Má největší přístav na ostrově a plní roli obchodního centra. Z Anirského přístavu vyplouvají lodě na kontinent s drahocenným zbožím v podobě surového železa získaného z Delorské rudy. Toto železo je velice cenné díky svým unikátním vlastnostem (viz. Delorská ruda).
Celý ostrov je velice výrazně poznamenán masivní těžbou železné rudy a většina tamní populace je zapojena v těžbě, nebo zpracování této suroviny.
Delor má díky tomuto faktoru velký potenciál, což brzy objevila Caravonská šlechta, ktará si z Deloru udělala državu a veškeré zisky z prodeje Delorského železa putují šlechtě na pevnině. Na ostrově se díky nehostinným podmínkám, zdržují jen místodržící, kteří krutě vládnou obyvatelstvu a silou je nutí k tvrdé práci v dolech. Velice často se stává, že jsou na ostrov přivezeni vězni ze všech koutů Caravonu, aby v hlubokém podzemí Delorských hor těžili rudu.
Nová pracovní síla je na ostrově velice žádaná, protože horníci již po pár měsících práce umírají na podivnou nemoc, při které jim postupně šedne kůže a vypovídá službu celý dýchací systém. Lidé, a stejně tak i zvířata, narození na ostrově jsou vůči těmto vlivům podstatně odolnější, ale rodí se už s našedlou kůží. Všeobecně každý živý druh, který setrvá na ostrově déle než dva roky, umírá podstatně dříve, než na jiném místě v Kionu. Proč tomu tak je, je více než jasné - stojí za tím Delorská ruda.
Doprava po ostrově je velice složitá. Pořádné cesty vedou pouze od dolů k městům a až na pár klikatých obchodních stezek vedoucích k osadám ve vnitrozemí nenaleznete stopy člověka. Většina dopravy je zprostředkována po moři, což přispívá k významné roli přístavů.

Zevrubný popis ostrova:

Na západ od hlavní cesty, která spojuje Anir, Kantos a Noris je krajina téměř neprozkoumána, a to hlavně kvůli nebezpečným hvozdům a zrádné a těžko zdolatelné krajině. Nacházejí se zde hlavně rozsáhlé neprostupné lesy, močály, mohutné kopce a hory, kde lze narazit na rozličné druhy fauny a flóry.
Na jihu je krajina již o poznání prozkoumanější. Pláže s jemným pískem lemují pobřeží, malé kopečky se statnými stromy, které dodávají do tamních loděnic potřebný materiál.
Východ ostrova kypí hojností jezer a průzračných tůní. Také zde leží jedno z největších měst na ostrově jménem Lenor.
Sever je pro lidi značně nehostinná krajina, jenže jsou zde největší naleziště Delorské rudy, díky čemuž zde naleznete i hlavní město Anir. Krajina je kolem protkána množstvím říček a uměle vybudovaných potůčku, které odnášejí přebytečnou vodu z důlních šachet a štol.

Diskuse pro článek Delor:

3. Nirak
15.11.2010 [13:58]

Já se vůbec nedivím, také mám Delor z celhé Kionu nejrdši Emoticon
Ne, teď vážně: je to pro mne velká čest a důkaz, že naše práce má význam. Děkuju

15.11.2010 [11:54]

NisenWow, tak to je pro nás pocta!! Emoticon A pro Niraka zvlášť to mu musím říct, ten se bude divit Emoticon
Jo a díky za příspěvek a drž se Drd! Emoticon

1. Free
08.11.2010 [12:17]

Když sem byl mladší, tak před čtyrma riokama, zacinali sme s klukama na tyhle mape xD asi si vytisknu Delor zase a začnu hrát znova xD mimochodem, díky KIONu sem začal hrát Dr.D, je to fajn projizdet stranky na kterejch sem už tajk dva roky nebyl xP. EmoticonEmoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Stín draka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2