Místopis - Bezejmenné ostrovy

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Bezejmenné ostrovyÚtesy ostré jako břitva, drsní, větrem ošlehaní muži, ukrývající se v mohutných pevnostech z černého kamene. To je první věc, která se lidem vybaví při vyslovení názvu tohoto souostroví.

Bezejmenné ostovy

Na Bezejmenných ostrovech nyní sídlí Gevenantský řád. Tito rytíři a paladinové stráží již velmi dlouho Kion před případným návratem zla z Córinovy pěsti. Sídlí v ponurých černých tvrzích, které zde stojí již z doby Xarthova prvního vpádu ve Věku draků a elfů. Samozřejmě pevnosti se za tu dobu změnily, ale ne tolik, aby nepůsobily velmi odstrašujícím dojmem na každého příchozího...
Teď již přistupme k samotnému místopisu. Celkový počet ostrovů je asi patnáct. Záleží na tom, co ještě považujeme za ostrov a co již ne. Největší ostrov leží na jihu a je na něm veliká pevnost, již od pradávna zvaná Zil.
Tato pevnost byla sice částečně přestavěna, ale stále skrývá ve svých útrobách nějaké to tajemství. Především jde o labyrint, který v jejím podzemí, dokonce hluboko pod vězeňskými kobkami tvrze vytvořil ještě sám Xarth. Dodnes jsou některé zákruty tohoto labyrintu neprozkoumané a je tam přísný zákaz vstupu. Klíče vlastní samozřejmě pán pevnosti Zil, tím je v současnosti (r. 668 třetího věku) Sir Hergur z Geveny. Jižní ostrov Zil je v neposlední řadě také dobrým místem k nabrání zásob, jelikož jako jeden z mála ostrovů má ve svému středu i nějakou faunu a flóru. Jinak je prakticky celý obehnán hradbami a ostrými útesy. Přistání je možné jen asi na pěti místech kolem dokola ostrova a tato místa si Gevenanatský řád dobře hlídá.
Dalšími známými tvrzemi o kterých zmíním již jen něco málo jsou Chereb, Gorentus a Abrastis. Tyto tvrze leží na ostrovech, kterým se tak podle nich říká. Jejich pánové patří mezi čtyři nejmocnější muže na Bezejmenných ostrovech. Jejich slovo má váhu a jsou to oni, kteří ženou dopředu řád v této vzdálené, nicméně velmi důležité destinaci. Krom těchto tvrzí se nachází další tvrze i na malých ostrovech okolo, nicméně ty již nejsou tak podstatné a podléhají rozkazům z Gorentusu, Cherebu, Zilu, či Abrastis.
V neposlední řadě stojí za zmínku i ostrov Tord, který ačkoliv patří k těm větším ostrovům má na svém území jen dvě malé pevnůstky, nebo spíše základničky postavené Geveňany. Jinak je celý jeho povrch prakticky zpustošen a jeho střed zabírají rozvaliny Xarthovy pevnosti Zogar, kterou se pokusili Geveňané srovnat se zemí. Nakonec ale své destruktivní dílo nedokonali a celý ostrov jsou jedny veliké ruiny. Z trosek později vytvořili zajímavé, neotřele pojaté cvičiště pro mladé rytíře svého řádu. Nechali tam rozmnožit několik druhů nestvůr, přichystali pasti, ale i úkryty s léčivými lektvary. Branami rozdělili bludiště ruin do několika úrovní a pak již stačilo jenom podrobit bojechtivé rytíře dalším bolestivým zkouškám. Tordské cvičiště proslulo již po celém Kionu. Poslední zajímavostí, kterou zmínim o ostrově Tord je právě to, že jako jediný z ostrovů se nejmenuje po žádné pevnosti, která by na něm ležela, ale má své vlastní jméno. Tento fenomén žádný jiný z Bezejmenných ostrovů nemá a právě díky tomu jsou nazývány Bezejmenné...
Co se týká zbytku pevností a ostrovů, není třeba zde vypisovat jménem každou malou pevnůstku a ty důležité byly zmíněny. Jen bych podotkl, že prakticky každý z ostrovů je domovem dobře vycvičené Gevenantské posádky, která je vždy připravena bránit svou pevnost v případě nouze. Není jediný ostrov, na kterém by alespoň malá základna nebyla. Dokonce zde již byla myšlenka propojit ostrovy jednou velkou hradbou. To se zatím nepodařilo, ale tento pokus poznamenal severní cíp souostroví. Tam na ostrově, kde je malá pevnůstka zvaná Gertinská hláska, se vine kus širokého opevnění až do moře, jen kousek od druhého jižnějšího ostrova - Hifron. Zbytek je přemostěn dřevěným opevněním, kde se nachází padací most, přes který jde suchou nohou přejít na ostrov Hifron.
To by bylo asi prozatím vše, co by každý, koho zajímá toto velké souostroví, měl vědět...

Diskuse pro článek Bezejmenné ostrovy:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Brána


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2